سه شنبه, 29 خرداد 1397 13:09

البرزبان اجازه نفوذ نمی دهیم

http://www.mohtavanashr.com/piadetabehesht/

البرزبان عمارنامه

البرزبان عصر امروز

البرزبان هادیان البرز

البرزبان محک

 

دریچه

کد خبر : 12020تاریخ انتشار : پنج شنبه, 26 آذر 1394 12:39

شیعیان نیجریه را دریابید!

حادثه ی غمبار نیجریه در شرایطی رخ داد که همگان نسبت به این حادثه دلنگران هستند و تاسف خورده اند. حادثه ای که موجب عزای شیعیان شد


پایگاه تحلیلی خبری البرزبان : چند روزی از حادثه ی غمبار زاریا می گذرد اما انگار دنیا قرار است سکوت کند. دنیایی که هر روز در آن و در نقطه ای بیگناهی کشته می شود اما انگار نه انگار انسانی کشته شد. دنیایی که برای رفتن خار به چشم یک سفید پوست اروپا نشین دنیا را به جنگ فرا می طلبد اما وقتی صدها نفر در آفریقا به شهادت برسند حتی سخنی از آنان را نیز بر نمی تابد. در چنین دنیایی که انسانیت و ارزش آنان تقسیم بندی می شود ارزشگذاری ها بر اساس رنگ نژاد و قومیت و نسبتش با اروپا و غرب سنجیده می شود انتظار دیگری نیست.
حادثه ی غمبار نیجریه در شرایطی رخ داد که همگان نسبت به این حادثه دلنگران هستند و تاسف خورده اند. حادثه ای که موجب عزای شیعیان شد. شیخ زکزکی را بسیاری شیخ مجاهد و پیشوای مبارزه با صهیونیسم در آفرقا می دانند. قبل از آنکه شیخ زاکزاکی را رهبر  شیعیان باید نامگذاری کرد، او را بایستی رهبر مبارز به صهیونیست بر شمرد. شیخ زکزاکی در روز قدس سال گذشته، سه فرزندش را در همین مبارزه داد و نشان داد بر خلاف بسیاری از کسانی که در داخل ایران شعار نه غزه نه لبنان می دهند، حاضر از تمامی دارایی ها و همه چیزش برای انقلاب اسلامی بدهد.
زکزکی نشان داد می تواند یک نمونه از صدور پیام انقلاب باشد. پیامی که متاسفانه بعضی ها در داخل هم آن را نگرفتند. پیامی که برای یک ملت آزادگی دارد. زمانی که بسیاری از دیپلماسی عزت و اقتدار صحبت می کنند، رفتارهای سیاسیشان نشان نمی دهد این دیپلماسی عزت و اقتدار چگونه می خواهد دنبال شود.
سال هاست که انقلاب اسلامی از دیپلماسی عمومی رنج می برد و نهادهای فعال در عرصه ی دیپلماسی عمومی با فعالیت های غیر منسجم نتوانستند نقش آفرینی موثر باشند. حال که عرصه ی فعالیت های بین المللی با رشد روز افزون شبکه های اجتماعی و گسترش اینترنت به وجود آمده است اما مسئله مهم نه نبود بودجه بلکه تدبیر لازم و هدایت گری این جریان است.
جریان دیپلماسی عمومی در فاجعه ی منا هم نشان داد فقط احساسی عمل کردن بدون تقل کاری از پیش نمی برد. حالا که فاجعه ی نیجریه صورت گرفت بایستی تمامی مجموعه ها و گروه ها در کنار هم فریاد مظلومیت عده ای مسلمان و ازادی خواه و از همه مهمتر مدافع ازادی قدس شریف را به گوش جهانیان برساند. فریادی که سال هاست در قلب و شمال آفریقا محصور شده و نمی گذارند بلند شود.
شهادت فرزند شیخ زکزکی و شیعیان نیجریه و اسارت شیخ نشان داد، جهان هنوز در موضوع فلسطین تحرک لازم را نداد. و در امت اسلامی اول مسئله نه تکفیری ها که صهیونیست ها هستند. تکفیری ها هم نشان دادن پازل دور شدن و تغییر اولویت موضوع از فلسطین و اسرائیل به مسئله ی درگیری درونی است. به تعبیر رهبری این ملت عاشق مبارزه با صهیونیستها هستند و در این مبارزه هیچ وقت خسته نمی شود. حالا که فاجعه ی زاریا به وجود آمد فرصتی است تا همه ملت در کنار دفاع از مستضعفین فریاد « مرگ بر اسرائیل» شان بلند تر از گذشته باشد و چنان فریاد بزنند که دنیا به لرزه بیاید.
آنچه مهم است فضای پیش روست. باید صدای ملت ها بلند باشد. باید ملت ها نشان دهند در جنایت زاریا کوتاه نمی نشیند و این کوتاه ننشستن همیشگی است. باید تا آخرین لحظه ی ممکن پیگیری مقابله با خاطیان و جانیان حادثه شود تا درس عبرتی برای ابدیت باشد. باید همه یک صدا بپذیریم وحدت را و با ندای حق گرایانه خواستار آزادی و تکریم شیخ زکزکی باشیم.
امید است مسئولان دولت تدبیر و امید کمی جدی تر حادثه ی نیجریه را دنبال کنند. همان طور که کشته شدن مردن در فرانسه برایشان اهمیت داشت و سریع پیام و تلفن بود که داده می شد، خون مستضعفین و مدافعان حرم اهل بیت نیز پر رنگ شود و با فشار آوردن بر نهادهای بین المللی محاکمه ی مقصرین حادثه را دنبال نمایند.
مردان دیپلماسی نشان دهد هیچگاه از حقوق و تکالیف شرعی و قانونی یعنی دفاع از مستضعفین پایین نمی یایند و با تمام تلاش این موضوع را پیگیری می کنند. این پیگیری فقط رسانه ای نیست. همانطور که برای سایر موضوعاتی از این دست کشورهای دیگر دنیا را می گردند، مسئدولان ماهم می توانند این تلاش را بیشتر و بیشتر انجام دهند. نهاد دیپلماسی کشور و مسئولان باید بدانند، مردم کشورمان با دید بزرگ اقداماتشان را رصد می کنند و آیندگان نیز در موردشان به راحتی قضاوت خواهند کرد. لذا رفتاری داشته باشند که تاریخ برایشان بهترین قضاوت را انجام دهد.

شماره پیامک : -

نوشتن دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
مخاطبین محترم؛


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید