جمعه, 03 خرداد 1398 18:08

البرزبان اجازه نفوذ نمی دهیم

http://www.mohtavanashr.com/piadetabehesht/

البرزبان عمارنامه

البرزبان عصر امروز

البرزبان هادیان البرز

البرزبان محک

 

دریچه

کد خبر : 1235تاریخ انتشار : دوشنبه, 17 شهریور 1393 12:24
در بی خبری مسئولان فرهنگی استان

حضور قطب دراویش کشور در خانقاه کرج

اخیراً نورعلی تابنده (مجذوبعلی شاه) قطب دراویش گناباد با اسکورتی خاص در منزل یکی از دراویش بنام کرج حضور بهم رساند.

 

به گزارش البرزبان ، اخیراً نورعلی تابنده (مجذوبعلی شاه) قطب دراویش گناباد با اسکورتی خاص در منزل یکی از دراویش بنام کرج حضور بهم رساند.

 تابنده در بی خبری مسئولان فرهنگی استان در حالی وارد شهر می شود که زیر سئوال بردن حیات مقدس حضرت امام زمان (عج)، رد عصمت حضرات معصومین علیهم‌السلام، حمایت از فتنه‌گران سال 1388، دایر نمودن مرکز فساد و فحشا تحت عنوان خانقاه ، جاسوسی برای دولت‌های کانادا، انگلیس، آلمان و فرانسه و دریافت مبالغ هنگفت در ازای فروش اطلاعات، کشف تجهیزات مخابراتی ماهواره‌ای از خانقاه قم، ایجاد بلوا و اغتشاش در شیراز و حمله به مردم، حمله به مردم در جریان فتنه خانقاه قم، آدم‌ربایی و نگهداری مواد مخدر در خانقاه قم؛ که هر یک به تنهایی می‌تواند دلیلی عقلانی، قانونی و شرعی و عرفی محکمه‌پسند جهت اثبات فساد فی الارض این فرقه ضاله باشد را در کارنامه سیاه خود دارد.

 

نورعلي تابنده کيست؟

نور علي تابنده فرزند محمد حسن تابنده صالح عليشاه، قطب دراويش گنابادي است كه پس از برادرش سطان حسين ملقب به رضا عليشاه و پسر برادرش يعني علي تابنده معروف به محبوب عليشاه به عنوان قطب سي و نهم سلسله نعمت اللهي سلطانعليشاهي گنابادي رسيد.

 

نور علي تابنده تحصيلات خود را تا دريافت دكتراي حقوق در خارج از كشور ادامه داد. در مقطعي پس از بازگشت به كشور گرايش شديد روشنفکري پيدا كرده و داراي تفكرات ليبرالي شده و به عضويت تشكيلات «جبهه ملي» كه در اول انقلاب به دليل مخالفت صريح با لايحه قصاص توسط امام خميني (ره) حكم به ارتداد آنها صادر شد، مي شود. به دليل آنكه گرايشات روشنفكري او، از طرف خانواده اش به نوعي مخالفت با رژيم شاه تعبير مي شد، مورد مخالفت خانواده تابنده و جريان تصوف كه پيوند تنگاتنگي با دربار پهلوي داشتند، واقع شد، به طوري كه برادرش رضا عليشاه به عنوان قطب فرقه، فرزند خود نور علي تابنده را به عنوان جانشين خود انتخاب مي كند و اعتنايي به بر ادرش نور علي نمي گذارد.

 نور علی تابنده، محمود مصدق، داریوش فروهر و حسین شاه حسینی به همراه دکتر یدالله سحابی

نور علی تابنده، محمود مصدق، داریوش فروهر و حسین شاه حسینی به همراه دکتر یدالله سحابی

 

وي پس از پيروزي انقلاب و تحت تأثير تفکرات ليبرالي و به دليل همراهي با جبهه ملي و نهضت آزادي كه پرونده آنها مخصوصاً در دوران 8 ساله دفاع مقدس بسيار سياه و تاريك است، با نظام جمهوري اسلامي نيز سر ستيز پيدا مي کند، به طوري كه يک بار در اوايل دهه 70 شمسي به دليل بعضي از اقدامات، دستگير و به اتفاق بعضي از سران نهضت آزادي مدت کوتاهي در زندان نظام اسلامي به سر مي برد.

 

همچنان نور علي تا بعد از آزادي، هنوز مراحل صوفيانه را در سلسله خانوادگي خود شروع نكرده بود. در اين زمان برادرش رضا عليشاه فوت مي كند و قطبيت به پسرش علي تابنده ملقب به محبوب عليشاه مي رسد و در اين مقطع در اواسط دهه 70 محبوب عليشاه (پسر برادرش) نيز بر اثر عارضه قلبي مي ميرد و از قضا، قطبيت به نور علي تابنده اي كه عاري از تعاليم صوفيانه و درويشي بود، مي رسد!!! او هنوز به عنوان قطب اين فرقه درويشي به حيات خود ادامه مي دهد. وي به گواهي سوابق تحصيلاتي و خانوادگي و اقرار دروايش گنابادي، از سواد اوليه ديني نيز برخوردار نيست!!

 

برادر وي يعني سلطانحسين تابنده يا رضا عليشاه گنابادي در زمان رياست خود بر اين فرقه، رابطه بسيار حسنه اي با دربار پهلوي داشت. محمد رضا پهلوي دوبار رسماً به بيدخت رفت و شب را به اتفاق اسدالله علم، وزير سفاك خود و از دوستان تابنده، در منزل او بيتوته كرد. در اين رابطه عكس هاي از ملاقات محمدرضا پهلوي با رضا عليشاه و تعظيم او به شاه پهلوي، موجود است. ارتشبد نصيري رئيس سفاك ساواك كه دست او به خون بسياري از جوانان انقلابي و متدين اين مرزو بوم آلوده بود، از دوستان تابنده و از مريدان اين فرقه درويشي بود. البته اسناد وابستگي و همراهي اقطاب اين فرقه با شاهان ظالم قاجار و پهلوي بسيار زيادتر از اين اجمال است؛ چنانكه مي توان تنها براي نمونه چند مورد ديگر را اشاره كرد، جمله اينكه ميرزا آغاسي از شيوخ فرقه نعمت اللهي و عامل تابلودار استعمار بود كه پس از دسيسه چيني در قتل صدر اعظم باكفايت و دانشمند ايران يعني قائم مقام فراهاني، چندي به نخست وزيري شاگرد سابق خود يعني محمد شاه قاجار رسيد. اسناد رابطه نامشروع اين رئيس خانقاه صوفيه با مهد علياء زن محمد شاه، در تاريخ ثبت است. ظهير الدوله ملقب به صفا عليشاه، داماد ناصرالدين شاه و وزير دربار نيز از اقطاب يكي از اين فرقه هاي نعمت اللهيه بود كه با بنيانگذاري انجمن اخوت، مايه پيوند رسمي دراويش صوفي با لژهاي فراماسونري استعمار شد. عبدالحسين تيمور تاش وزير دربار رضا خان پهلوي و جاسوس پرونده دار روسيه در ايران كه داعيه سلطنت را نيز در سر داشت و عاقبت الامر به اين جرم مورد تصفيه حساب خونين رضا خان واقع شد و به قتل رسيد، از دراويش نعمت اللهي بود. منوچهر اقبال رئيس شرکت ملي نفت ايران نيز گرايش شديد به تصوّف گنابادي داشت. او يكي از دختران خود را به خانواده تابنده مي دهد و يکي ديگر را به خانواده شاه؛ يعني خاندان پهلوي با خانواده تابنده عجين شده و به همين دليل در زمان محمد رضا شاه، قدرت اقبال از وزرا هم بيشتر بود.

 

توهین به ساحت مقدس حضرت زهرا(س)

اظهارات سخیف و بی‌شرمانه نورعلی تابنده در خصوص واژه و مقام شهادت و بی‌ادبی و جسارت وی به ساحت مقدس حضرت زهرا علیهاالسلام، نه تنها بحث جدیدی نیست؛ بلکه اقدامی است که سوابق بسیار در گذشته این فرقه ضاله دارد.

 

وی می‌گوید: "متاسفانه کسانی که باید خودشان حیثیت و اهمیت مصداق واژه شهید را حفظ کنند، این کار را نمی‌کنند و به هر نفری که به هر نحوی کشته می‌شود شهید می‌گویند و لغت شهید را کم ارزش می‌کنند". 

 

تابنده با توهین به ساحت حضرت زهرا علیهاالسلام  می‌گوید: "یکی از دوستان سابق من که مرد مسلمان و خیلی معتقدی است به من تلفن زد و از من پرسید تقویم امسال را دیدی؟ گفتم بله گفت دیدی نوشته شهادت حضرت زهرا، خب با این حرف اجر شهید کم می‌شود".

 

با اندکی تامل می‌توان دریافت که اساس اعتقادات شیعه توسط اعضای این فرقه ضاله، همیشه مورد هجمه و توهین و اساعه ادب قرار گرفته است. امضاء طوماری توسط مردم مومن شهرستان گناباد در اعلام برائت از این فرقه مرتد، به تنهایی حجت را بر مسئولین ذی‌ربط تمام می‌کند. وقت آن رسیده تا دستگاه‌های امنیتی و انتظامی و مسئولین قوه قضائیه با اقدامی قاطع واکنش نشان داده و عاملین نفاق و کعب‌الاحبارهای زمان را به سزای اعمال خویش برسانند.  

 

نورعلي الان چه مي کند؟

چندي پيش نورعلي تابنده سرکرده فرقه دراويش گنابادی که ديدارهاي محفلي خود را در افزايش داده است  در ديدار اعضاء و خانواده هاي برخي افراد دستگير شده اين فرقه بدليل فعاليت هاي غيرمجاز آنها با انتقاد از عملکرد دستگاه قضايي در خصوص احکام صادره آن را ناعادلانه خوانده و گفت: «در زمان شاه دوبار تبعيد و يکبار زنداني شدم و مثل الان شما بي گناه بودم شاه  متوجه شد که من بي گناه هستم وليکن آقايان هنوز به اين نتجيه نرسيده اند که دراويش کار خلافي انجام نداده اند و جرمي انجام نداده اند.»

وي همچنين در ادامه سخنانش ضمن حمايت از فتنه سبز گفت: اظهارات آقاي کروبي در خصوص برخورد نامناسب با زندانيان در مورد دراويش نيز صادق است و اين حکومت با اينگونه رفتارها رو به زوال است.»

 

گفتني است نورعلي تابنده که در انتخابات رياست جمهوري سال 88 در ازاي دريافت مبلغي از مهدی کروبي از وي حمايت کرده بود نيز در  ديدارهايي که با برخي از گروههاي اپوزيسيون از جمله نهضت آزادي داشت قول هرگونه حمايت مالي و همکاري با جنبش سبز را داده بود. در ايام اغتشاشات پس از انتخابات88 نيز بسياري از چهره هاي وابسته به اين فرقه و فرقه هاي ديگر دراويش در کف خيابانها حضور داشتند و بنا به دستور تشکيلاتي فرقه به فتنه افکني و حمايت از برخي کانديداهاي خاص همراه با اغتشاش گري مشغول بودند. براي مثال فرزند يکي از دراويش فرقه "علويه قادريه" که از اراذل اوباش منطقه لويزان مي باشد بنا به دستور تشکيلاتي پدرش که معروف به (منصور.غ) مي باشد ضمن حضور در خيابانها و عربده کشي ضمن توهين به مقامات نظام مسئوليت هدايت برخي از اراذل منطقه در ايام اغتشاشات 88را بعهده داشت.

 

 

ذکر اين نکته ضروري است که  با مرگ محبوب عليشاه قطب قبلي فرقه و روي کار آمدن مشکوک نورعلي تابنده قطب فعلي ماهيت اين فرقه از يک تشکيلات به اصطلاح مذهبي به يک شاخه سياسي از يک جريان خاص تغيير پيدا کرد.نورعلي تابنده که عضو رسمي و از سران جبهه ملي (مرتد) مي باشد با رسيدن به قطبيت ابزار بسيار خوبي براي مخالفت با جمهوري اسلامي پيدا کرد.

پس از پايان رياست جمهوري خاتمي درسال 84 و همچنين همزمان با انتخابات88 و اغتشاشات پس از آن، فرقه گنابادي همچون فرقه ضاله بهائيت  با حرکت در مسير اربابان خارجي خود فعاليتهاي سياسي عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي را تشديد کرده اند.

 

شماره پیامک : -

دیدگاه‌ها   

-9 #1 جعفری 1393-06-18 16:47
مطلب بسیار مفیدی بود
نمیدونم چرا مسئولان پیگیری نمیکنند؟
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
مخاطبین محترم؛


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید