سه شنبه, 29 خرداد 1397 13:10

البرزبان اجازه نفوذ نمی دهیم

http://www.mohtavanashr.com/piadetabehesht/

البرزبان عمارنامه

البرزبان عصر امروز

البرزبان هادیان البرز

البرزبان محک

 

دریچه

کد خبر : 12268تاریخ انتشار : چهارشنبه, 02 دی 1394 19:11

اجرای قانون کنگره نقض برجام است

وزیر امور خارجه کشورمان در محل وزارت امور خارجه میزبان همتای مغولستانی خود بود.

 به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان، محمدجواد ظریف پس از دیدار با «لوندگ پوروسورن» همتای مغولستانی خود در کنفرانس خبری مشترک با وی گفت: در طول چهار سال گذشته گفتگوهای خوبی با مغولستان در زمینه‌های مختلف داشتیم به‌ویژه در حوزه کشاورزی معدن و انرژی دو کشور می‌توانند همکاری داشته باشند.

وی افزود: امیدوارم با توجه به مشترکات زیادی که بین دو کشور وجود دارد امکان گسترش روابط در همه زمینه‌ها وجود داشته و بتوانیم از این فرصت برای افزایش صلح و ثبات در منطقه استفاده کنیم.

وزیر امور خارجه مغولستان نیز گفت: سال آینده چهل و پنجمین سال برقراری روابط دیپلماتیک بین ایران و مغولستان را جشن خواهیم گرفت.

پوروسورن گفت: امروز حوزه‌های گسترده‌ای از همکاری را از منظر سیاسی و اقتصادی بررسی کردیم.

وزیر خارجه مغولستان حوزه کشاورزی و صنعت نفت را به‌عنوان پتانسیل‌های همکاری ویژه بین دو کشور معرفی کرد.

ظریف در ادامه این کنفرانس خبری گفت: وزارت خارجه دیپلماسی اقتصادی را به‌عنوان یکی از اهداف خودش انتخاب کرده است. گرایش پیشین وزارت خارجه امنیتی اقتصادی بود که باید به گرایش توسعه‌ای تبدیل شود.

وی افزود: عملکرد سفارت‌خانه‌ها را بر اساس کمک آنها به اقتصاد مقاومتی طرح‌ریزی کرده‌ایم. سفارت‌های ما تسهیل کننده روابط بین بخش خصوصی و قسمت‌های دولتی هستند که می‌خواهند در کشورهای خارجی فعالیت کنند.

وزیر خارجه ایران همچنین گفت: کار ما محدود به بخش اقتصادی نخواهد بود، اولویت ما همسایگان و بحران‌هایی هستند که برای حل آنها تلاش می‌کنیم.

ظریف درباره نامه کری در خصوص مصوبه جدید کنگره آمریکا گفت: ما با دولت آمریکا به‌عنوان نماینده کل آمریکا برخورد می‌کنیم و کاری به کنگره و قوانین آن نداریم. خود دولت آمریکا باید مشکلات داخلی‌اش را حل کند. تصمیمات داخلی نمی‌تواند تعهدات یک کشور را از دوش آن بردارد.

وی افزود: نامه کری یک اعلام سیاست توسط دولت آمریکا است، باید ببینیم این سیاست چگونه اعمال می‌شود. اگر عین قانون کنگره اجرا شود این به‌معنای نقض برجام خواهد بود.

ظریف گفت: من هم مثل شما در اخبار شنیدم که گروهی از نمایندگان به شورای عالی امنیت ملی نامه نوشته‌اند. در جلسه بعدی کمیسیون نظارت این نامه اگر قرار باشد اعلام شود ارایه و بررسی خواهد شد.

وزیر خارجه کشورمان ادامه داد: هیئت نظارت است که باید پس از ارایه گزارش ما درباره عملکرد طرف مقابل در نهایت تصمیم بگیرد که شرایط ما چگونه است.

 
منبع: تسنیم

شماره پیامک : -

نوشتن دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
مخاطبین محترم؛


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید