سه شنبه, 27 آذر 1397 23:58
:

حادثه ی غمبار نیجریه در شرایطی رخ داد که همگان نسبت به این حادثه دلنگران هستند و تاسف خورده اند. ...

جلوگیری از شنیدن حقایق دین اسلام ناب پس از نامه مقام معظم رهبری که میتواند تشنگان معارف اسلام را به ...

نامه رهبر معظم انقلاب در شرایطی نگاشته شد که هم انفعال در دستگاه دیپلماسی عمومی نسبت به موج اسلام ...

زمانی که هنوز مدیران ما در ادارات و سازمان‌ها بر صندلی‌هایی تکیه زده‌ اند که از برندهای معروف خارجی ...

حادثه ی غمبار نیجریه در شرایطی رخ داد که همگان نسبت به این حادثه دلنگران هستند و تاسف خورده اند. حادثه ای که موجب عزای شیعیان شد

جلوگیری از شنیدن حقایق دین اسلام ناب پس از نامه مقام معظم رهبری که میتواند تشنگان معارف اسلام را به سمت ایران بکشاند  ، هدف قرار دادن عنصراستقلال و خود باوری ایرانیان با تحقیر سیاسی  ، استفاده از شیوه ی همیشگی " دبه " در برجام ، ایجاد نوع جدیدی از تحریم ، کاهش اثرگذاری فرهنگ ایران اسلامی بر رفتار اجتماعی مردم آمریکا ، میتواند بخشی از اهداف کنگره آمریکا در این طرح باشد .

نامه رهبر معظم انقلاب در شرایطی نگاشته شد که هم انفعال در دستگاه دیپلماسی عمومی نسبت به موج اسلام هراسی وجود داشت و هم اینکه غرب در ترویج اسلام هراسی از هیچ تلاشی دریغ نمی کرد

زمانی که هنوز مدیران ما در ادارات و سازمان‌ها بر صندلی‌هایی تکیه زده‌ اند که از برندهای معروف خارجی است چه‌طور می‌ توان از آنان انتظار داشت که تولید داخلی را با اهمیت بدانند و در راستای فرهنگ سازی استفاده از تولیدات داخلی قدم بردارند؟

البرزبان اجازه نفوذ نمی دهیم

http://www.mohtavanashr.com/piadetabehesht/

البرزبان عمارنامه

البرزبان عصر امروز

البرزبان هادیان البرز

البرزبان محک

 

نظـــر سنجی

کد خبر : 9534تاریخ انتشار : سه شنبه, 28 مهر 1394 15:30

کشف پدیده‌ای جدید در خورشید

محققان موفق به کشف پدیده‌ای کاملا جدید در سطح خورشید شده‌اند، امواج انفجاری عظیمی که ردپایی از تشعشعات هلیوم 3 از خود به جا می‌گذارد.

محققان موفق به کشف پدیده‌ای کاملا جدید در سطح خورشید شده‌اند، امواج انفجاری عظیمی که ردپایی از تشعشعات هلیوم 3 از خود به جا می‌گذارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان، این امواج انفجاری که وسعتی برابر با 500 هزار کیلومتر دارند و با سرعت 300 کیلومتر بر ثانیه در فضا پخش می‌شوند، ذرات هلیوم 3 را در فضا پراکنده می‌سازند،‌پدیده‌ای که پیش از این مشاهده شده‌بود اما توضیحی درباره آن وجود نداشت.
اگرچه این امواج انفجاری از دید دانشمندان نادر و بدیع به نظر نمی‌آیند،‌ اما قرار نیست نمونه مشابه با آن تا ده سال آینده مشاهده شود. رادوسلاف بوچیک محقق موسسه ماکس‌پلانک می‌گوید متاسفانه در آینده قابل پیش‌بینی موقعیت مناسب برای مشاهده این رویداد وجود نخواهد‌داشت.

کشف این رویداد از میان داده‌هایی میسر شده‌است که در فاصله 26 ژانویه تا دوم فوریه 2010 جمع‌آوری شده‌اند و تحت شرایطی بسیار ویژه امکان شناسایی پدیده امواج انفجاری و هلیوم 3 فراهم آمده‌است. از آنجایی که خورشید در حرکت است،‌ زمانی که فوران‌های ذراتی مانند آنچه به تازگی کشف شده رخ می‌دهند، این فورانها در مسیری منحنی حرکت می‌کنند و این به آن معنی است زمانی که این ذرات از زمین قابل مشاهده می‌شوند، نقطه منشا آنهادر آنسوی خورشید قرار گرفته‌است.

خوشبختانه در اوایل سال 2010 یکی از فضاپیماهای دوقلوی Stereo ناسا به صورت اتفاقی در موقعیت و مکانی مناسب از خورشید، در سوی دور از زمین ستاره،‌قرار گرفت. این فضاپیماها تنها رصدگرانی هستند که در نزدیکی زمین باقی نمی‌مانند و به دور خورشید در گردشند. درست همان زمانی که این فضاپیما درحال رصد منطقه‌ای از خورشید بود که امواج انفجاری از آن نشات گرفته‌بود،‌ رصد‌خانه ACE روی زمین درحال مشاهده جریان ذراتی بود که در نتیجه این فوران ایجاد شده‌بودند و به این شکل محققان توانستند میان این دو رویداد ارتباطی ایجاد کنند.

محققان می‌گویند امواج انفجاری تحت تاثیر فوران‌های خورشیدی ایجاد نشده‌اند و کمی پس از فوران شعله ایکس خورشیدی در سطح خورشید رخ داده‌اند. این انفجار به اندازه‌ای شدید بوده که توانسته ذرات هلیوم 3 را در میان فضا پراکنده سازد،‌ رویدادی که پیش از این مشاهده شده‌بود،‌اما ارتباط میان آن با امواج انفجاری خورشید کشف نشده‌بود.

 
منبع: جام جم

شماره پیامک : -

نوشتن دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
مخاطبین محترم؛


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید