سه شنبه, 27 آذر 1397 23:08
:

حادثه ی غمبار نیجریه در شرایطی رخ داد که همگان نسبت به این حادثه دلنگران هستند و تاسف خورده اند. ...

جلوگیری از شنیدن حقایق دین اسلام ناب پس از نامه مقام معظم رهبری که میتواند تشنگان معارف اسلام را به ...

نامه رهبر معظم انقلاب در شرایطی نگاشته شد که هم انفعال در دستگاه دیپلماسی عمومی نسبت به موج اسلام ...

زمانی که هنوز مدیران ما در ادارات و سازمان‌ها بر صندلی‌هایی تکیه زده‌ اند که از برندهای معروف خارجی ...

حادثه ی غمبار نیجریه در شرایطی رخ داد که همگان نسبت به این حادثه دلنگران هستند و تاسف خورده اند. حادثه ای که موجب عزای شیعیان شد

جلوگیری از شنیدن حقایق دین اسلام ناب پس از نامه مقام معظم رهبری که میتواند تشنگان معارف اسلام را به سمت ایران بکشاند  ، هدف قرار دادن عنصراستقلال و خود باوری ایرانیان با تحقیر سیاسی  ، استفاده از شیوه ی همیشگی " دبه " در برجام ، ایجاد نوع جدیدی از تحریم ، کاهش اثرگذاری فرهنگ ایران اسلامی بر رفتار اجتماعی مردم آمریکا ، میتواند بخشی از اهداف کنگره آمریکا در این طرح باشد .

نامه رهبر معظم انقلاب در شرایطی نگاشته شد که هم انفعال در دستگاه دیپلماسی عمومی نسبت به موج اسلام هراسی وجود داشت و هم اینکه غرب در ترویج اسلام هراسی از هیچ تلاشی دریغ نمی کرد

زمانی که هنوز مدیران ما در ادارات و سازمان‌ها بر صندلی‌هایی تکیه زده‌ اند که از برندهای معروف خارجی است چه‌طور می‌ توان از آنان انتظار داشت که تولید داخلی را با اهمیت بدانند و در راستای فرهنگ سازی استفاده از تولیدات داخلی قدم بردارند؟

البرزبان اجازه نفوذ نمی دهیم

http://www.mohtavanashr.com/piadetabehesht/

البرزبان عمارنامه

البرزبان عصر امروز

البرزبان هادیان البرز

البرزبان محک

 

نظـــر سنجی

کد خبر : 9561تاریخ انتشار : چهارشنبه, 29 مهر 1394 09:19
بی توجهی بانک مرکزی به مشکلات یک موسسه

میزان همچنان سرگردان!

اعتراض و تجمع کارکنان بیکار شده و سپرده گذاران پرتعداد موسسه میزان، بانک مرکزی و حتی برخی از ارگان های مربوطه دولتی را متوجه فاجعه بزرگی کرد.

اعتراض و تجمع کارکنان بیکار شده و سپرده گذاران پرتعداد موسسه میزان، بانک مرکزی و حتی برخی از ارگان های مربوطه دولتی را متوجه فاجعه بزرگی کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان خرداد ماه سال جاری بود که یکی از موسسات مالی و اعتباری که با استفاده از نام قضائی میزان چندین سال بدون مجوز در استان های خراسان و سمنان فعالیت می کرد، فعالیتش رسما توسط بانک مرکزی متوقف شد و استاندار خراسان شمالی اعلام كرد كه بانک مرکزی انحلال موسسه میزان را ابلاغ کرده و بر این اساس تمام اموال منقول و غیرمنقول، بخصوص دارایی های نقدی موسسه میزان در اختیار بانک صادرات قرار می گیرد و این بانک تعهدات سپرده گذاران میزان را طبق قرارداد قانونی اجرایی می کند.

اما این پایان کار نبود و اعتراض و تجمع کارکنان بیکار شده و سپرده گذاران پرتعداد موسسه میزان، بانک مرکزی و حتی برخی از ارگان های مربوطه دولتی را متوجه فاجعه بزرگی کرد.موسسه ای که 15 سال بدون مجوز!فعالیت می کرد منحل شد تا سوالات زیادی در اذهان عمومی شکل بگیرد.

در 24 مردادماه سال جاری بود که خبرنگار فرهنگ نیوز مطلع شد که سپرده گذاران و کارکنان بیکار شده موسسه میزان از مسئولین استانی ناامید شده و به منظور احقاق حقشان به تهران و به بانک مرکزی پناه آورده اند که در مطلبی به این موضوع اشاره شد و بر لزوم پیگیری بانک مرکزی به منظور بررسی مشکل و خاتمه دادن به این مشکلات ریز و درشت کارکنان و سپرده گذاران این موسسه تاکید شد.

اما با گذشت بیش از دوماه از این خبر همچنان شاهدیم که نه تنها مشکلات این موسسه و مشتریانش حل نشده بلکه آتش اعتراضات و درگیری ها میان مردم و مسئولین مربوطه افزایش یافته است.به گونه ای که دوربین بخش خبری بیست و سی هم به این موضوع پرداخت.

حال در کنار سوالاتی نظیر اینکه چرا این موسسه توانست با نام قضائی میزان آن هم بدون مجوز به مدت 15 سال فعالیت کند؟ چگونه توانست بدون مجوز به جذب تعداد زیادی از نیرو دست بزند؟ چرا بانک مرکزی و یا نهادهای نظارتی در این 15 سال از فعالیت های این موسسه جلگیری نکردند؟ این سوال مطرح است که چرا با وجود مسئولیت بانک مرکزی و مامور شدن بانک صادرات به منظور فروش اموال و دارایی های این موسسه به منظور پاسخگویی به سپرده گذاران با گذشت حدود 5ماه این مشکل همچنان حل نشده است؟

به گونه ای که این اختلافات و تجمعات و درگیری ها می تواند به راحتی مورد سو استفاده رسانه های خارجی قرار گرفته و مهمتر از آن می تواند سبب بروز مشکلاتی اساسی در زندگی شخصی سپرده گذاران و بعضا اختلافات خانوادگی آنها شود.

این مسئله و مشکل کاملا در ماجرای پلمب و توقیف فعالیت موسسه مالی اعتباری بهمن ایثار در شمال کشور و بسیاری از موسسات بدون مجوزی که در مقابل چشمان بانک مرکزی فعال بوده اند، مشخص بوده است.

لذا انتظار می رود که با ورود جدی تر و واقعی بانک مرکزی به این موضوع این مشکل سریعا برطرف شود تا بیش از این شاهد صحنه های تاسف برانگیز اعتراضی توسط سپرده گذاران و کارکنان بیکار شده موسسه توقیف شده میزان نباشیم.

 

منبع: فرهنگ نیوز

شماره پیامک : -

دیدگاه‌ها   

0 #8 نادر 1394-07-29 20:48
آخرین امید ما مالباختگان رهبری است.
نقل قول کردن
0 #7 شرق 1394-07-29 20:37
تا احمدی نژاد یا حد اقل قالیباف به ریاست جمهوری نرسند این مشکل ایجاد شده دولت روحانی در شرق کشور حل نمی شود.
نقل قول کردن
0 #6 رییس 1394-07-29 19:55
ای کاش رییس جمهور مردم دوست انتخاب می کردیم و مردم چنین گرفتار نمی کرد یک روز موسسه را منحل یک روز ادغام و روز دیگر … و بازی دیگر وادامه اختلاس و توپ را به زمین دولت قبل انداختن و خود را معصوم دانستن و دغل بازی
نقل قول کردن
+2 #5 لاینحل 1394-07-29 15:43
به نظر مردم سه استان خراسان رییس جمهور و استاندار ان انتخابیش در مدیریت اقتصادی و اجتماعی ناتوان عمل کردند تعیین تکلیف و یک تصمیم سالم در مورد یک موسسه (میزان) یکسال طول لاینحل بماند حال بینید تصمیم در مورد اقتصاد کلان کشور در درازمدت .چه بلایی سر مردم بیاورند
نقل قول کردن
+2 #4 سبزواری 1394-07-29 12:39
بانک مرکزی و دولت ناتدبیر و نا امید این بلا را سر مردم اوردند که دیگر موسسات را هم از بین ببرند . در این میان تاوانش را باید مردم بیگناه بدهند . اقایان اگر راست میگویند و میتوانند جلو اختلاس های انجام شده در بانک های دولتی را بکیرند . به گفته خودشان 15 درصد نقدینگی در دست موسسات است و 85 در صد در اختیار بانکها اگر موسسات با این 15 درصد میتوانند همه کارها بکنند و بانک با 85 درصد نمیتواند پس باید مسولین بانکها مسولیت را رها کنند چون مدیر لایق و توانمندی نیستند. انشالله بزودی دست انها که این بلا را سرمیزان اوردند و هدف انها رو خواهد شد و خواهیم دید که فقط سیاسی است و بس
نقل قول کردن
+3 #3 بهزاد 1394-07-29 12:14
بدون مجوز چیه الکی نوشتی، ميزان تمام مجوز های لازم رو داشته و فقط در این دولت مجوز ها باطل شده است

مدارک مجوز ها صادر شده توسط بانک مرکزی در دوران احمدی نژاد دست سپرده گذاران و کارمندان موجود است
نقل قول کردن
+2 #2 pp 1394-07-29 11:16
خدایا خودت ناظری بر این همه ناعدالتی که با نام اسلام در حق ما مردم بدبخت می کنند.ما بدبخت شدیم ولی شما مسولین رو قسم میدم به هر چی می برستین فقط نزارین نیست بشیم.فکری بکنید
نقل قول کردن
0 #1 مشتری میزان 1394-07-29 10:05
آخه این مسائلی که شما فرمودید نیاز به فهم داره وبعضی خودشون رو به نفهمی میزنن.
این مشکل بدست رهبر حل میشه وبس .
بانک مرکزی اگه مسئولیت پذیر بود تا حالا مشکل رو حل میکرد.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
مخاطبین محترم؛


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید