یکشنبه, 30 دی 1397 11:31
:

حادثه ی غمبار نیجریه در شرایطی رخ داد که همگان نسبت به این حادثه دلنگران هستند و تاسف خورده اند. ...

جلوگیری از شنیدن حقایق دین اسلام ناب پس از نامه مقام معظم رهبری که میتواند تشنگان معارف اسلام را به ...

نامه رهبر معظم انقلاب در شرایطی نگاشته شد که هم انفعال در دستگاه دیپلماسی عمومی نسبت به موج اسلام ...

زمانی که هنوز مدیران ما در ادارات و سازمان‌ها بر صندلی‌هایی تکیه زده‌ اند که از برندهای معروف خارجی ...

حادثه ی غمبار نیجریه در شرایطی رخ داد که همگان نسبت به این حادثه دلنگران هستند و تاسف خورده اند. حادثه ای که موجب عزای شیعیان شد

جلوگیری از شنیدن حقایق دین اسلام ناب پس از نامه مقام معظم رهبری که میتواند تشنگان معارف اسلام را به سمت ایران بکشاند  ، هدف قرار دادن عنصراستقلال و خود باوری ایرانیان با تحقیر سیاسی  ، استفاده از شیوه ی همیشگی " دبه " در برجام ، ایجاد نوع جدیدی از تحریم ، کاهش اثرگذاری فرهنگ ایران اسلامی بر رفتار اجتماعی مردم آمریکا ، میتواند بخشی از اهداف کنگره آمریکا در این طرح باشد .

نامه رهبر معظم انقلاب در شرایطی نگاشته شد که هم انفعال در دستگاه دیپلماسی عمومی نسبت به موج اسلام هراسی وجود داشت و هم اینکه غرب در ترویج اسلام هراسی از هیچ تلاشی دریغ نمی کرد

زمانی که هنوز مدیران ما در ادارات و سازمان‌ها بر صندلی‌هایی تکیه زده‌ اند که از برندهای معروف خارجی است چه‌طور می‌ توان از آنان انتظار داشت که تولید داخلی را با اهمیت بدانند و در راستای فرهنگ سازی استفاده از تولیدات داخلی قدم بردارند؟

البرزبان اجازه نفوذ نمی دهیم

http://www.mohtavanashr.com/piadetabehesht/

البرزبان عمارنامه

البرزبان عصر امروز

البرزبان هادیان البرز

البرزبان محک

 

نظـــر سنجی

کد خبر : 8552تاریخ انتشار : یکشنبه, 05 مهر 1394 14:03

نگرانی‌ازنرخ بالای زادوولد درجامعه‌اسرائیل

نرخ زاد و ولد در سرزمین‌های اشغالی که زمانی به چشم "تاکتیک بقا" برای اسرائیل به آن نگریسته می‌شد، در جهان توسعه‌یافته بالاترین میزان است و از سویی باعث نگرانی‌هایی شده است.

نرخ زاد و ولد در سرزمین‌های اشغالی که زمانی به چشم "تاکتیک بقا" برای اسرائیل به آن نگریسته می‌شد، در جهان توسعه‌یافته بالاترین میزان است و از سویی باعث نگرانی‌هایی شده است.


به گزارش پایگاه تحلیلی خبری البرزبان، به صورت میانگین یک زن اسرائیلی در طول حیات خود سه فرزند می‌آورد که حدودا دو برابر نرخ زاد و ولد در میان کشورهای توسعه‌ یافته سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) است. این روند همزمان با مهاجرت گسترده یهودیان از کشورهای سابق اتحاد جماهیر شوروی است و بر این اساس از 25 سال گذشته جمعیت اسرائیل به دو برابر افزایش یافته است.
 
هم‌چنین نرخ زاد و ولد در میان عرب‌های اسرائیلی نیز بالاست و این آمار حتی دو برابر یهودیان ارتدوکس (افراطی) است. این دو گروه مشارکت اندکی در نیروی کار در جامعه اسرائیل دارند و به همین دلیل به اقتصاد ضربه می‌زنند.
 
پیش‌بینی می‌شود که جمعیت 4 / 8 میلیونی اسرائیل تا سال 2059 به 6 / 15 میلیون تن و حداکثر به 6 / 20 میلیون تن نیز برسد و این بدین معناست که این سرزمین کوچک دیگر اتاق خالی نخواهد داشت.
 
بدون در نظر گرفتن صحرای نقب که بیش از نیمی از خاک سرزمین‌های اشغالی را به خود اختصاص داده و تقریبا بدون سکنه است، جمعیت به ازای هر کیلومتر مربع در جامعه اسرائیل 980 تن است که تنها اندکی کمتر از کشور پرجمعیت و متراکم بنگلادش است.

 

منبع: ایسنا

شماره پیامک : -

نوشتن دیدگاه

۱) البرزبان، نظراتی را که حاوی توهین، هتاکی و افترا باشد را منتشر نخواهد کرد.
۲) از انتشار نظراتی که فاقد محتوا بوده و صرفا انعکاس واکنشهای احساسی باشد جلوگیری خواهد شد.
۳) لطفا جهت بوجود نیامدن مسائل حقوقی از نوشتن نام مسئولین و شخصیت ها تحت هر شرایطی خودداری نمائید.
۴) لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید .
۵) در صورت وارد کردن ایمیل خود ، پس از تعیین تکلیف نظر موضوع به اطلاع شما خواهد رسید .
مخاطبین محترم؛


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید